Notice: Undefined variable: inf_green in /var/www/clients/client1/web1/web/komunikaty.php on line 24
Szkoła Rodzenia DzieciOK
ul. Katowicka 67b lok. 104
61-131 Poznań (Poznań-Nowe Miasto)
Opinie: 5.82 (średnia z 29 opinii)
Kontakt:
tel: 600
Pokaż numer
912769
e-mail:
Pokaż adres
info@dzieciok.pl
facebook
Sposoby płatności:
• gotówka
Godziny otwarcia:
Pn:
08:00 - 20:00
Wt:
08:00 - 20:00
Śr:
08:00 - 20:00
Cz:
08:00 - 20:00
Pt:
08:00 - 20:00
So:
Zamknięte
Nd:
Zamknięte
Spotkania okołoporodowe - Doula w akcji
2h 30min
Oferta firmy
Opis usługi

29.05 godz. 15:30 - 17:00

 

"Partner pomaga, czy przeszkadza? Rola mężczyzny w trakcie ciąży i macierzyństwa"

 

Zapraszam na spotkanie kobiet, podczas którego porozmawiamy o oczekiwaniach, jakie mamy wobec partnera w okresie ciąży, porodu i po nim. Czy udział mężczyzny jest aktywny czy raczej bierny? Stworzona zostanie przestrzeń do podzielenia się swoimi doświadczeniami z okazywaniem wsparcia ze strony partnerów, a może ich nieodpowiednim sposobem okazywania troski? Poznamy sposoby prowadzenia empatycznego dialogu.

Pokazanie możliwych sposobów rozstrzygania nieporozumień, empatycznego prowadzenia dialogu – ćwiczenia z wyrażania emocji. Omówienie sposobów włączenia partnerów w rodzicielstwo nieumniejszające ich roli jako ojców i mężów.15.05 godz. 15:30 - 17:00

Złote rady mamy i babci, czyli jak to było kiedyś

  Skąd wszechobecna niewiara w kompetencje przyszłej matki? Mamy, teściowe potrafią wspaniale wesprzeć i urozmaicić czas macierzyństwa ciekawymi historiami, ale bywa, że nieumyślnie podważają doskonałość instynktu matki. Dlaczego z opowieści starszych kobiet można przypuszczać, że dawniej niemowlęta były spokojniejsze, mniej wymagające i szybciej się rozwijały? Zapraszam na spotkanie, podczas którego będzie można podzielić się swoimi spostrzeżeniami podczas dyskusji otwartej, a także na elementy warsztatu z asertywności. Poznamy możliwości reakcji na nietrafione porady bez szkody dla relacji z ważną osobą.

 

Spotkanie w formie otwartej, poznajemy siebie i swoje samopoczucie, oczekiwania. Panie mają możliwość podzielenia się swoimi „złotymi radami” usłyszanymi ze strony innych osób, otrzymują swobodę wypowiedzi. Przechodząc do części prowadzonej, poznajemy grunt relacji kobiet - czy stosunki są dobre, czy kontakty częste. Przedstawienie powodów lęku innych osób o kompetencje matki oraz powodów niepamięci zdarzeń z przeszłości. Przykłady prowadzenia możliwego dialogu w przypadku pojawienia się natarczywych rad ze strony otoczenia – ćwiczenia na asertywność. Zakończenie części sterownej i luźna rozmowa.

Regulamin

Bezpłatne zajęcia Szkoły Rodzenia jak i wizyty patronażowe świadczone przez naszą położną są refundowane, w wypadku złożenia u nas w gabinecie deklaracji wyboru położnej środowiskowej.


Pobierz aplikację mobilną
KONTAKT
kontakt@mbooking.pl
695 522 255